Hurtownie nabiałowe

Temat: Nowinki sprzętowe
Jeśli zobaczycie reportera przeprowadzającego wywiad z grubym długopisem w ręku niekoniecznie będzie to wysłannik Przeglądu Obskuranckiego czy miesięcznika Tylko Tradycja!. Echo firmy Livescribe zapamiętuje odręczne notatki i nagrywa audio.

Na początek specyfikacja: procesor ARM9, podczerwona kamera 70 kl/s do rejestracji pisma, wbudowany mikrofon monofoniczny i głośnik, standardowe wyjście 3,5 mm jack, port micro-USB, wyświetlacz OLED 96x18 i 4 lub 8 GB wbudowanej pamięci NAND. I oczywiście wymienne pojemniki z tuszem.Dzięki oprogramowaniu Echo może dokonywać cudów - oczywiście rejestruje to, co zapiszemy i powiemy (400 lub 800 godzin audio), ale również chroni hasłem nasze notatki i nagrania, może mieć słownik, który na ekraniku OLED wyświetli znaczenie słowa, które właśnie napisaliśmy, posłuży jako kalkulator i zrobi wiele więcej. W tej chwili w sklepie on-line dostępnych jest 60 aplikacji i zapowiadane następne - jesienią mają pojawić się programy, dzięki którym podłączone do komputera urządzenie zamieni w tablet każdą kartkę papieru lub zapisze przechowywane notatki w PDF i roześle je e-mailem do odpowiednich adresów.Echo 4 GB kosztuje 170 dolarów, zaś 8 GB - 200 dolarów. Brytyjska wersja 8 GB to koszt 180 funtów, zaś w Niemczech 200 euro.

technologie.gazeta.pl
Źródło: cafemirenium.kylos.pl/viewtopic.php?t=31Temat: AKTUALNOŚCI
2006-04-20
Brudne ręce Yahoo!
Reporterzy Bez Granic, międzynarodowa organizacja walcząca o prawa człowieka i wolność słowa twierdzi, że Yahoo! znowu pomogło chińskim władzom w aresztowaniu kolejnego dziennikarza. Jiang Lijun publikował w sieci artykuły prodemokratyczne. Został ujęty, oskarżony o zdradę stanu oraz skazany na 4 lata więzienia w 2003 roku. Przedstawiciele Reporterów Bez Granic weszli podobno w posiadanie danych, dowodzących udziału Yahoo! w tej sprawie. Yahoo Holdings z siedzibą w Hong Kongu dostarczył chińskim władzom dane konta e-mailowego dziennikarza, dobrze wiedząc, że zostaną one użyte w procesie przeciwko niemu. Reporterzy Bez Granic wezwali Yahoo do umieszczenia swoich serwerów poza granicami Chin – wtedy chiński reżim, chcąc uzyskać dostęp do czyjegoś konta, będzie musiał zwrócić się w tej sprawie do amerykańskiego sądu.
Informacje: www.theinquirer.net2006-04-20
Strzeż się złego
Na czerwiec 2006 roku planowane jest uruchomienie internetowego portalu traktującego kompleksowo o wszelkich zagrożeniach czyhających w sieci na najmłodszych użytkowników. Otwarcie strony planują wspólnie: firma Mediarecovery oraz fundacja Kidprotect. W portalu mają się znaleźć porady dotyczące tego, jak unikać w internecie narkomanii, pedofilii czy pornografii dziecięcej. To jednak nie wszystko – zapowiadają pomysłodawcy. Internauci mają też znaleźć informacje na temat bezpiecznego korzystania z aukcji internetowych lub dokonywania zakupów w sklepach online. Portal ma wystartować pod adresem www.bezpieczniewsieci.pl.
Informacje: www.kidprotect.pl2006-04-19
Poprawki Microsoftu psują Office’a
Jak donosi serwis The Inquirer, ostatnia porcja poprawek dla Windows XP spowodowała na niektórych komputerach problemy z korzystaniem z innego flagowego produktu MS - pakietu Office. Przedstawiciele giganta z Redmond potwierdzili, że otrzymali skargi od niezadowolonych klientów, którzy narzekali na problem przy zapisywaniu oraz otwieraniu dokumentów. W niektórych zgłoszonych przypadkach również Internet Explorer odmawiał posłuszeństwa, uniemożliwiając przeglądanie witryn internetowych, co przecież jest jego główną rolą.
Firma Microsoft nie podaje liczby zgłoszonych skarg. Przyznaje jednak, że jest to sprawa marginalna i dotyczy specyficznych konfiguracji, np. przy korzystaniu z usługi HP Share-to-Web. Sam problem został już wyjaśniony i odpowiednie wskazówki zostały umieszczone na stronie www.support.microsoft.com. W specyficznych sytuacjach, producent Windowsa wysłał odpowiednie poprawki za pomocą poczty elektronicznej.

2006-04-19
W jakim jesteś nastroju, internauto?
Holenderscy naukowcy zaprezentowali program o nazwie MoodViews, który ich zdaniem potrafi wykryć zmiany nastroju internautów. Aplikacja jest efektem badań nad oddziaływaniem blogów, czyli pamiętników sieciowych.
Badacze z NWO Netherlands Organisation for Scientific Research przyznali, że MoodViews składa się z kilku narzędzi, które wykrywają nastrój właścicieli blogów podczas wprowadzania kolejnych wiadomości. Każdego dnia program monitoruje około 150 tys. pamiętników internetowych w poszukiwaniu nowych wpisów.
Dane prezentowane są w postaci wykresów graficznych i na ich podstawie można określić ogólne nastawienie internautów w niektórych miejscach globalnej sieci. Naukowcy zapowiedzieli dalsze prace nad rozszerzeniem funkcjonalności, m.in. o moduł Moodspotter, który będzie w stanie powiązać zmianę nastawienia internautów z konkretną osobą, miejscem albo produktem.
Informacje: www.4press.pl2006-04-19
Szukanie na ekranie

Koncern Microsoft udostępnił nową edycję narzędzia o nazwie Windows Desktop Search, które służy do szybkiego wyszukiwania plików i danych zgromadzonych w naszym komputerze. Wersję oznaczono symbolem 2.6.5 i według producenta przynosi ona kilka innowacji. Najważniejsze z nich dotyczą stabilności pracy aplikacji i szybkości z jaką znajduje ona potrzebne informacje. Dodatkowym udogodnieniem ma być obsługa przez program plików w formacie PDF czy tych spakowanych, na przykład w standardzie RAR. Windows Dekstop Search jest narzędziem dostępnym za darmo.
Informacje: www.microsoft.com
Źródło: emule-polska.pl/index.php?showtopic=12458


Temat: Olimp 4

Nowy Olimp szuka pracowników

Miłosz Bednarczyk

Szukasz pracy? Przejrzyj propozycje sklepów, banków i restauracji, które znajdą się w czwartej części Olimpu. Pierwsze oferty już są. A będzie ich przybywać z każdym tygodniem. Właściciel galerii podpisuje ostatnie umowy z najemcami.

Dokładnie za 6 miesięcy otwarcie nowego centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy

Rekrutację rozpoczął już m.in. market budowlany Leroy Merlin - konkurencja do działających w Lublinie sklepów Obi. Hipermarket poszukuje kandydatów m.in. na doradców handlowych, a także kasjerów i pracowników magazynu. Rekrutacja ruszyła teraz, bo przyjęci pracownicy będą musieli przejść specjalne szkolenia, m.in. w Warszawie i Rzeszowie.

Leroy Merlin zajmie cały poziom -1 galerii. Na poziomie -2, czyli piętro niżej, będzie parking na tysiąc samochodów. A na dwóch poziomach nad marketem: ponad 70 sklepów, w tym duże delikatesy Alma Market. Większość najemców już podpisała umowy z właścicielem Olimpu - firmą Transhurt.

Wszystkie formalności załatwiła już m.in. sieć sklepów komputerowych Vobis. - Otworzymy w Olimpie sklep o powierzchni 135 mkw. - zdradza Karolina Bartelak z sieci Vobis. - Na razie nie prowadzimy jednak rekrutacji. Na to trzeba jeszcze trochę poczekać.

Podobne informacje uzyskaliśmy m.in. w Empiku i CCC, które także znajdą się w nowej galerii. Większość ofert pracy ma się pojawić na początku roku.
Cała galeria ruszy w maju - dwa miesiące później niż pierwotnie planowano. Opóźnienie wynika z tego, że najemcy mają duże wymagania technologiczne i wymagają przystosowania pomieszczeń do ich potrzeb.

Po otwarciu Olimpu 4, planowana jest przebudowa pozostałych, starych części centrum handlowego. Zmieni się ich wystrój i - częściowo - oferta.

Nowy sklep zamierza tam otworzyć Media Saturn Holding Polska, który prowadzi już przy ul. Zana sklep Media Markt. Jak udało się nam dowiedzieć, w Olimpie zostanie uruchomiony Saturn. - Na razie nie ujawniamy szczegółów, bo nie podpisaliśmy jeszcze umowy z właścicielem galerii - ucina Wioletta Batóg, rzecznik koncernu.
Obok najstarszej części powstanie najprawdopodobniej również restauracja McDonald's.

A, jak pisaliśmy w wakacje, Transhurt planuje również zbudowanie w tym miejscu wieżowca - i to najwyższego w mieście. Nad istniejącym parkingiem centrum powstanie drugi, zadaszony poziom, a z niego wyrośnie 18-piętrowy gmach o wysokości 68 metrów. Będą w nim biura i apartamenty.

- Jak już budować, to coś najwyższego - tłumaczył na naszych łamach Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, która jest właścicielem Olimpu. W tej chwili powstaje koncepcja architektoniczna budynku. Budowa ma ruszyć w 2010 roku i potrwać ok. 12 miesięcy.

Od A do Z w nowym Olimpie:
5-10-15, Adidas, Alma, Apart, apteka, Artman, Atrium, Bank Millenium, Bialcon, Big Star, biuro podróży, Bytom, Cache Cache, Cafe Singi, Camaieu, CCC, Clarcs, Cleopatra, Coccodrillo, Comp Studio, Denny Rose, Ecco, Empik, Era, Fratelli, Galeria Prezentów, Go Sport, Hac Hac, In Medio, Jensi Fashion, Kakadu, KappAhl, Kazar, Koral, Leroy Merlin, Levi's, Life Line, Madonna, Marconi, Mediator, Monnari, Moodo, Nestle, Nike, Optical Center, Pawo, Pierre Cardin, Plus GSM, Polbita, pralnia, Red Star, Reporter Young, Saturn, Sephora, Shoe Flex, Sisley, Sizeer, Smyk, Solar, Splendo, Sunset Suits, Szefler, Śliwiński, Tchibo, TP SA, Tuzzi, Wojas, Vanila, Venezia, Veneziana, Vision Express, Vito Vergelis, Vobis, Volcano, Zibi.


Źródło: bazylianowka.fora.pl/a/a,29.html